FeaturedHoroskopi

Horoskopi javor i Paolo Fox për 8 deri 14 prill 2024

Horoskopi i Paolo Fox për javën nga 8 deri më 14 prill 2024 do t’ju lejojë të zbuloni paraprakisht se çfarë kanë rezervuar planetët për ditët në vijim, shenjë pas shenje.

Kush do të jetë i preferuari i yjeve dhe kush do të duhet të armatoset me guxim dhe të përballet me sfidat e qiellit?

Do ta mësoni në rreshtat e mëposhtëm, duke lexuar vëzhgimet astrologjike të marra nga horoskopi i Paolo Fox, astrologut shumë të ndjekur të Radio Lattemiele dhe I Fatti Vostri në Rai2, përkthyer nga noa.al.

Dashi: Sipas horoskopit të Paolo Fox java pritet të fillojë shkëlqyeshëm. Një Hënë e re e bukur do të shndrijë plot shkëlqim në qiellin tuaj të hënën, së bashku me Diellin, Mërkurin dhe Venusin. Tani për tani ju jeni një nga shenjat më të forta të zodiakut. E vetmja ditë paksa boring mund të jetë e diela, kur Hëna do të jetë në qendër. Javë të mbarë, në dashuri dhe në punë.

Demi: Java e ardhshme do të vazhdojë t’ju vërë nën presion. Kjo nuk është domosdoshmërisht një gjë e keqe. Yjet tuaja po ju inkurajojnë të rregulloni situatat e pashëndetshme që u krijuan vitet e fundit dhe të lini pas atë që nuk funksionon më. Të martën dhe të mërkurën Hëna do të jetë në shenjën tuaj: do të keni më shumë energji, qartësi mendore dhe intuitë të mirë. E diela pritet të jetë nteresante.

Binjakët: Të hënën do të keni një qiell shumë të fortë: do të jeni plot energji, vitalitet dhe ide fituese. Zemrat e vetmuara mund të kenë një takim të veçantë. Diku nga e premtja dhe e shtuna premtojnë 8 orë të bujshme në të cilat do të keni Hënën në shenjën tuaj, Venusin, Diellin dhe Mërkurin në një aspekt të favorshëm. Përfitoni nga ajo për të bërë diçka të veçantë.

Gaforrja: Të hënën mund të ndiheni të pushtuar nga një irritim i thellë i brendshëm ose të hasni një vonesë ose ngadalësim në punë. Do t’ju duhet të keni shumë durim. Këto janë ditë me ulje-ngritje që ju inkurajojnë të reflektoni më shumë dhe të veproni më pak instinktivisht. E diela intriguese, në sajë të pranisë së Hënës në shenjën tuaj.

Luani: Siç tregon horoskopi i Paolo Fox, java juaj do të fillojë në një mënyrë interesante. Të hënën Dielli, Hëna, Mërkuri dhe Venusi do të jenë aktive: nuk do t’ju mungojë energjia e nevojshme për të kapërcyer sfidat e reja. I vetmi shqetësim do të përfaqësohet nga Jupiteri përballë: tregohuni të matur me paratë, me çështjet ligjore, fiskale dhe burokratike. E premtja dhe e shtuna duket të jenë premtuese në dashuri. Ata që prej disa kohësh janë beqarë duhet të përfitojnë nga kjo për t’u rikthyer në lojë.

Virgjëresha: Ju pret një javë tjetër e karakterizuar nga ulje-ngritje, shumë përgjegjësi, tensione, pasiguri, frikë se mos dini se çfarë vendimesh të merrni për të ardhmen tuaj dhe të njerëzve që doni. E marta dhe e mërkura janë ditët më të mira, nëse doni të bëni një zgjedhje ose të bëni një kërkesë. E premtja duket të jetë një ditë me rrezik të lartë për diskutime. E diela, një ditë intriguese për të folur për dashurinë…

Peshorja: Nervozizmi mund të arrijë nivelet më të larta të hënën: faji i shumë planetëve në opozitë. Do t’ju duhet shumë kujdes për të mbajtur tensionin të ndrydhur. Shumë më mirë shihet të jenë gjërat të mërkurën, kur Hëna do të jetë sërish e favorshme. Duhet të përfitoni nga kjo për të filluar të planifikoni të ardhmen tuaj dhe të mendoni për rrugë të reja që do të ndiqni në muajt e ardhshëm. E diela pritet të jetë e përfshirë nga rutina.

Akrepi: Mënyra më e mirë për të rikuperuar vetëvlerësimin dhe për t’u hakmarrë do të jetë që të fitoni sfida të reja. Me një qiell si ky do të mund ta bëni, për sa kohë që veproni me kujdes dhe jo të rrëmbyer nga instinkti. Është një javë interesante për projekte të reja, përveç të martës dhe të mërkurës, kur Hëna në kah të kundërt mund të krijojë lehtësisht disa pengesa ose të shkaktojë nervozizëm.

Shigjetari: Sipas horoskopit të Paolo Fox java do të nisë në një mënyrë elektrizuese. Të hënën do të keni Diellin, Hënën, Venusin dhe Mërkurin në aspekt të shkëlqyer: çfarë mund të kërkoni më shumë? Favorizohen dashuria me shikim të parë, flirtimi, takimet dhe aventurat e reja. Ditët e vetme të këqija mund të jenë të premten dhe të shtunën, kur Hëna do të përshkojë qiellin e Binjakëve. Do të duhet të jeni shumë të kujdesshëm për atë që thoni, për të mbajtur nën kontroll vrullin tuaj të madh.

Bricjapi: Të hënën do të keni shumë planetë kundërshtarë: si pasojë mund të ndiheni lehtësisht nervozë, të shqetësuar, të padurimtë nëse nuk vijnë përgjigjet që dëshironi të merrni. Gjysma e parë e muajit fatkeqësisht do t’ju detyrojë të qëndroni të mbërthyer në pritje të lajmeve ose ndonjë gjëje të re. E mërkura dhe e enjtja janë ditët më të mira. Kujdes të dielën, sepse nervozizmi mund të kapë majat.

Ujori: Java mund t’ju japë lajme interesante në dashuri, ndoshta një takim të papritur. E hëna, e mërkura dhe e enjtja do të jenë ditët më intriguese për ndjenjat apo për të filluar vlerësimin e projekteve të reja të punës. Mes të martës dhe të mërkurës, Hëna në kuadraturë mund t’ju bëjë të ndiheni më të lodhur ose më të paduruar se zakonisht. Do të nevojitet kujdes i shtuar.

Peshqit: Një javë interesante përpara për sferën e punës. Mbi të gjitha, Peshqit e vetëpunësuar do të përfitojnë nga kjo periudhë. Ajo që ka rëndësi do të jetë të mos humbim shumë kohë, por të përpiqemi të përfundojmë një projekt të mirë, një marrëveshje të rëndësishme deri në fund të majit dhe jo më vonë se fundi i majit. E marta dhe e mërkura janë ditët më të dobishme në këtë kuptim. E diela pritet të jetë një ditë kushtuar dashurisë. Të premten mund të goditeni nga një irritim i brendshëm i çuditshëm për shkak të një lodhjeje të vogël.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *