Shkundet toka, tërmet i fuqishëm në Greqi

GREQI Një tërmet i fortë me magnitudë paraprake prej 6.1 ballë u ndje në ishullin grek Karpathos në juglindje të detit Egje të martën në mëngjes, me raportet që thonë se është ndjerë deri në Egjipt dhe Izrael. Tërmeti u regjistrua në orën 8.32 të mëngjesit me kohën lokale, rreth 127 kilometra në juglindje të… Continue reading Shkundet toka, tërmet i fuqishëm në Greqi

Published
Categorised as Lajme, Rajoni