Triumfoi në “Euro 2020”, zbulohet shuma që do përfitojë Italia

Italy's team celebrates with the trophy on the podium after winning the Euro 2020 soccer championship final between England and Italy at Wembley stadium in London, Sunday, July 11, 2021. (Michael Regan/Pool via AP)

Italia mposhti Anglinë, në finalen e vlefshme për “EURO 2020”, duke fituar trofeun evropian. Ky triumf nuk do të jetë thjesht një trofe, Italia do të ketë dhe një shpërblim financiar. Të kaltërit përfitojnë 28 milionë euro bonus pas suksesit në Wembley. Konfirmimi u dha nga UEFA, e cila rriti shpërblimin për skuadrat pjesëmarrëse në… Continue reading Triumfoi në “Euro 2020”, zbulohet shuma që do përfitojë Italia