Lajme

Pas Shakirës, Pique tradhton të dashurën e re me një 22-vjeçare

Jeta personale Gerard Pique është në qendër të vëmendjes së mediave në mbarë botën.

Së fundmi është zbuluar se spanjolli ka nisur një lidhje të re dashurie me një avokate të quajtur Julia Puig Gali, e cila është 22 vjeçe.

Sipas asaj që u zbulua nga gazetarët miq të Shakirës, ​​Puig ka një diplomë master në të Drejtën Penale Ekonomike dhe Përputhje Korporative dhe ka punuar për divorcin milioner të çiftit mediatik.

Julia është gjithashtu e lidhur me botën e futbollit: ajo është kushërira e Riqui Puig, ish-shokut të skuadrës së Gerard Piqué në Barcelonë, gjë që do ta kishte afruar çiftin.

Pas këtyre lajmeve, avokatja 22-vjeçare vendosi të mbyllë Instagramin e saj dhe ta bëjë atë privat, pavarësisht mbi 37 mijë ndjekësve që ka në atë rrjet social.

Pas këtyre lajmeve, burime të afërta pranë Pique shprehen se marrëdhënia e Clara Chía Martí është në krizë.

Madje, bëhet me dije se javët e fundit ka pasur disa pushime nga puna.

Pique thuhet se ka pushuar nga puna punëtorë shumë të afërt me të, të cilët ishin punëtor të tij prej disa vitesh.

Por thashethemet theksojnë gjithashtu se ai nuk ka pasur guxim t’i pushojë personalisht: ia ka deleguar dikujt tjetër për t’i njoftuar.