Burrë e grua në Devoll kacafyten me njëri – tjetrin dhe përfundojnë në polici

Një çift në fshatin Braçaj të Devollit janë kacafytur midis tyre.

Diskutimet kanë çuar deri në përdorimin e ushtrimit të forcës fizike dhe psikologjike ndaj njëri-tjetrit.

Për pasojë Policia e Devollit ka nisur hetimet për bashkëshortët me iniciale D.T dhe A.T.

Njoftimi i Policisë së Korçës: 

Filloi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasin D. T. dhe për shtetasen A. T. (bashkëshortë), banues në fshatin Braçanj, Devoll, për veprën penale “Dhuna në familje”, pasi dyshohet se kanë ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj njëri-tjetrit.

Materialet i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë, për veprime të mëtejshme.