Kthesa e papritur e motit, meteorologët paralajmërojnë: Ç’ndodh javën e ardhshme

Vendi pritet të ketë mot këtë javë të ndikuar nga vala e nxehtit Afrikan.

Kjo valë e nxehtë do të sjellë mot me diell dhe lagështirë të ulët gjatë orëve të mesditës.

Rritja e temperaturave do të jetë e vijueshme dhe do të bëjë që si mëngjeset ashtu edhe mbrëmjet të jenë me vlera të larta temperaturash.

Era do të fryjë jug dhe veriperëndim e lehtë duke sjellë dhe dallgëzim të ulët në brigjet detare.

Shërbimi Meteorologjik ka publikuar grafikun e parashikimit të motit për 5 ditët e ardhshme në vendin tonë.

Temperaturat pritet të shkojnë deri në 42 gradë Celsius.

Parashikimi: