Ekskavatori del nga rruga, humb jetën 60-vjeçari

Ka ndërruar jetën rrugës për në spital shoferi 60-vjeçar, i cili u aks id en tua me eskavator.

Ak si de nti u regjistrua rreth orën 14:20 në segmentin rrugor Poliçan-Kapinovë, në vendin e quajtur Ura e Plirzës, ku mjeti tip Ekskavator doli nga rruga.

Qemal Demiri ka humbur jetën rrugës për në spitalin e Beratit, ndërsa siç raporton News24 ambulanca ishte përgatitur për ta nisur me urgjencë drejt Tiranës.

Nga aksidenti, 60-vjeçari mori plagë të rënda, duke mos mbijetuar.

Ndërkohë grupi hetimor po kryen veprimet për zbardhjen e ngjarjes.

Për më shumë informacione, lajme të përzgjedhura foto dhe video interesante, ju ftojmë të na ndiqni edhe në faqen zyrtare të meganews.al në Instagram, një tjetër mënyrë për të qenë në kontakt me gjithësecilin prej jush. Instagram: @meganews.al