Humb jetën talenti i futbollit

ITALI

Një ak s id ent tra gjik ka ndodhur në Itali, ku ka humbur jetën në moshën 23-vjeçare, futbollistit të Atletiko Bilbaos, Aitor Gandiaga.

Mediat e huaja bëjnë me dije se makina që po udhëtonte 23-vjeçari është p ërp la sur me një autobus. Si pasojë e ak sid entit ka humbur jetën talenti i La Laligës.

Lajmin e hidhur e ka bërë me dije klubi me anë të një postimi në faqen zyrtare.

“Dhimbje e madhe për humbjen e djaloshit tonë. Përqafime të mëdha për familjen, miqtë dhe kolegët e tij”, thuhet në njoftimin e klubit.

Aitor Gandiaga ishte trajnuar në akademinë e të rinjve Athletic Bilbao dhe aktualisht po luante në divizionin e tretë të futbollit spanjoll.