“Historike”/ Befason Stresi, bën paqe me Noizyn! Ja çfarë i bëri bashkë dy reperët

Noizy dhe Stresi kanë lënë pas inatet e vjetra për të ndihmuar bashkërisht familjen e Klodian Rashës, i cili humbi jetën pak ditë më parë.

Vetëm pak minuta pas apelit të Noizit drejtuar të gjithë artistëve për të lënë mënjanë partitë që përdorin protestat dhe për t’u bërë bashkë për të dhënë ndihmë konkrete, edhe Arkimed Lushaj ( Stresi) ka pranuar të bëhet pjesë e kësaj nisme duke u distancuar nga protestat që janë zhvilluar për gjashtë ditë radhazi për vrasjen e Klodian Rashës.

Reperi Rigels Rajku, gjithashtu i njohur si Noizy ka folur lidhur me protestën për ngjarjen e Klodian Rashës, thuajse një javë më parë nga Policia e Shtetit. Ai shkruan se protesta ishte e politizuar, ndaj kishte një propozim për të gjithë kolegët e tij.