Messi reagon për Maradonën: Ai na lë por nuk largohet

Lionel Messi ka shkruar një mesazh ngushëllimi për vdekjen e, legjendës argjentinase të futbollit botëror, Diego Armando Maradona.

Përmes një postimi në rrjetet sociale shkruan se Maradona është i përjetshëm, ndërsa shkruan se kujton të gjitha momentet e bukura me legjendën e futbollit botëror.

STATUSI NGA LIONEL MESSI

Një ditë shumë e trishtuar për të gjithë argjentinasit dhe për futbollin. Ai na lë por nuk largohet, sepse Diego është i përjetshëm.

Unë i mbaj të gjitha momentet e bukura të jetuara me të dhe doja të përfitoja nga rasti për të dërguar ngushëllimet e mia për të gjithë familjen dhe miqtë e tij. PREHU NE PAQE

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Leo Messi (@leomessi)