Nisin reshjet e para të dëborës në territorin Shqiptar, ky do të jetë moti

Sipas MeteoAlb, territori shqiptar në pjesën më të madhe do jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësirash kalimtare.

Por në zonat jugore vranësirat do të sjellin rreshje të pakta shiu, ndërsa në veri të vendit do të ketë rreshje të pakta shiu dhe dëbore.

Temperaturat e ajrit do të ulen ndjeshëm në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -2°C deri në 17°C.