Ndër më të famshmit në Turqi, këto fakte të “Miranit” në Hercai nuk i dinit

Akin Akinozu u bë i njohur me rolin e tij si Miran në serialin turk Hercai.

Ai ka lindur në Ankara në 1990 dhe është një nga aktorët më të famshëm të momentit.

Ai mbaroi studimet në Los Angeles për UC Berkeley Applied Math dhe gjithashtu studion për aktrim.

Në vitin 2014, ai e filloi karrierën e tij me filmin artistik “Azrail”. Pas vitit 2015, ai luajti në disa seri televizive, respektivisht: Muhteşem Yüzyıl, Arkadaşlar İyidir, Payitaht Abdülhamid dhe Aslan Ailem.

Ai është në një romancë dashurie dhe aktualisht i është shtuar listës së aktorëve më të famshëm në Turqi.

Pasuria e tij kap shifrën e 1 milionë dollarë.

Për më tepër shihni galerinë: