Benzi del nga rruga në Pogradec

POGRADEC

Një makinë tip Mercedez Benz që transportonte emigrantë të paligjshëm sirianë është aksi.dentuar pasditen e së martës në qendër të qytetit të Pogradecit.

Makina tip ML u fut kundërvajtje në hyrje të qytetit sapo drejtuesi i saj pikasi postbllokun e policisë.

Për shkak të shpejtësisë drejtuesi humbi kontrollin dhe u përplas pranë një trotuari te lumi i qytetit.

Policia ka ndaluar drejtuesin e mjetit dhe është vënë në ndjekje të një mjeti tjetër tip Benz që hapte rrugën për mjetin tip ML me refugjatë.