Kampioni i botës në mundje ndërpret dasmën

RUSI

Një kampion bote në mundje ka ndërprerë dasmën e tij pasi të ftuarit nisën të merrnin mesazhe se nusja është një prostitutë.

24 vjeçari Zaurbek Sidakov, po martohej me 25 vjeçaren Madina Pliyeva, në rajonin rus të Kaukazit, në dasmën me rreth 500 të ftuar.

Por ata nisën të merrnin foto dhe video të nxehta të nuses, që besohet se u dërguan nga gruaja e zemëruar e një biznesmeni të pasur.

Mundësi Sidakov do të përfaqësonte Rusinë në Lojrat Olimpike 2020 të shtyra prej pandemisë, por në mes të dasmës ai nisi të kapë nga flokët gruan e tij.

Më pas ai e la atë në tokë duke qarë dhe festa u anulua.

Madina u dërgua në spital nga miqtë e familjarët dhe tani raportohet se po fshihet në Moskë.

Pretendimet për të kaluarën e nuses duket se ishin një “surprizë totale” për Sidakov, në dasmën ku të ftuarit kishin sjellë dhurata me vlerë rreth 100 000 euro.

Nusja raportohet se kishte qenë dashnore e një biznesmeni rus në të 60-at, i listuar në revistën e më të pasurve rusë Forbes.