Dy avionët përplasen, humb jetën zyrtari i lartë amerikan dhe 6 persona të tjerë

SHBA

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Alaska.

Mediat e huaja bëjnë më dije se dy avionë janë përpl.asur, duke shkaktuar 7 vik.tima, mes tyre edhe një politikan.

Mësohet se një nga vik.timat është edhe ligjvënësi amerikan, Gary Knoop, 67-vjeç, njëkohësisht anëtar Republikan i Dhomës të përfaqësuesve të Shtetit.

Njërin nga aeroplanet po e pilotonte vetë Knoop.

Nga viktimat 6 mbetën të vdekur në vend, ndërsa një persona ka ndërruar jetë rrugës për në spital.