Horoskopi mujor nga Paolo Fox, shenjat më me fat dhe ato që do përballen me sfida në Gusht

Mega News sjell ekskluzivisht për lexuesit e saj horoskopin e muajit gusht nga astrologu i njohur italian, Paolo Fox.

Parashikimi i përgjithshëm i muajit Gusht për shenjat e horoskopit:

Dashi

Nëse nuk i organizoni ditët tuaja në mënyrën më të mirë, nuk do të vazhdoni më, kështu që planifikoni shumë aktivitete që synoni të kryeni dhe vazhdoni. Do të shijoni një dinamizëm të madh. Por sektori emocional gjithashtu do të jetë në plan të parë. Marsi në shenjën tuaj vazhdon tranzitin e tij duke sjellë forcë dhe gjallëri. Deri më 22 gusht, ju mund të mbështeteni në tranzitin e Diellit në Luan që përmirëson marrëdhënien tuaj me partnerin tuaj ose me miqtë në përgjithësi. Ka mirëkuptim, një pasion i përtërirë ose një takim veror do t’ju ndihmojë të jetoni jetën tuaj të dashurisë në një mënyrë të re, shkruan meganews.al.

Demi 

Urani në shenjë prodhon një dëshirë në rritje për transformim, i cili gjithashtu do të ndikojë në personalitetin e një personi në një mënyrë pak a shumë të thellë. Për horoskopin e muajit Gusht do të ketë  një zgjim të vërtetë për këtë shenjë të zodiakut që këtë muaj do të preket nga disa ndryshime. Ju gjithashtu ndjekni një ideal në këtë fazë të mutacionit të plotë, nën aspektin e mirë të Jupiterit, Saturni dhe Plutoni ju shtyjnë të besoni në aftësitë tuaja. Marsi në Dash mund të ju bëjë mjaft të shqetësuar, rrezikoni të humbni durimin lehtë nëse ndiheni shumë të presion, kështu që bëni kujdes.

 Binjakët

Do përqëndroni në familjen tuaj dhe planet e ardhshme që do të diskutohen dhe planifikohen këtë muaj. Dielli në Luan po shikon mirë në shenjën tuaj dhe hap dyert për komunikim më të mirë. Mërkuri, planeti juaj në pushtet, do të jetë në gjendje të mirë javët e ardhshme dhe do t’ju ndihmojë të përmirësoni gjendjen tuaj duke promovuar shkëmbimet dhe takimet tuaja. Planet tuaja do të përparojnë me shpejtësi dhe do të stimulohen nga Marsi në Dashi, duke ju injektuar me një dinamizëm të fuqishëm! Por ngjarje dhe surpriza të papritura, sepse për fat të keq nuk ka garanci.

Gaforrja

Këtë muaj ju duhet të përqendroheni në para dhe marrëdhëniet tuaja ndërnjerëzore. Horoskopi për muajin gusht tregon se Urani ju inkurajon të njihni miq të rinj, ndërsa ideali juaj i jetës vazhdon të ndryshojë drejt një hapjeje gjithnjë e më shpirtërore. Nëse diçka nuk ju bind, pyeteni atë. A jeni i kënaqur me jetën tuaj të dashurisë? Çfarë do të dëshironit të ndryshonit? Marsi në Dash ju siguron energji të madhe, veçanërisht në fushën profesionale ju do të jeni në gjendje të jeni karizmatik dhe bindës. Por kini kujdes që të mos e teproni, sepse qëndrimi juaj, ndonjëherë edhe tepër konkurrues, gjithashtu mund të krijonte tensione.

Luani

Një energji e shkëlqyeshme do të ndikojë në shenjën tuaj të zodiakut për tërë muajin! Deri në 22, Dielli në shenjë do të sjellë përfitime në fusha të ndryshme të jetës tuaj, shkruan meganews.al. Zgjidhje të mira mund të vijnë në punë, mbi të gjitha falë gjallërimit të mendjes suaj. Drejtojeni këtë energji në planifikimin e një projekti, ose për të mbështetur dikë që është në vështirësi. Në përgjithësi, ky është një muaj që sjell energji dhe shndërrime të mëdha, të cilat në disa raste gjithashtu do të pësojnë ndryshime. Horoskopi i muajit tregon që Urani në Dem ju nxit të çliroheni nga diçka. Bastisni aftësitë tuaja dhe të ardhmen tuaj. Nga 23 në 31, Dielli lë shenjën tuaj për të hyrë në atë të Virgjëreshës, dhe do të jetë një mundësi për të menaxhuar më mirë financat tuaja.

Virgjëresha  

Kjo shenjë do të ketë mundësinë të reflektojë dhe përqendrohet në jetën e vet, dhe në aspiratat që ka. Javët e ardhshme do të jenë shumë introspektive. Horoskopi për muajin pozitiv, dhe javët e ardhshme do të jenë shumë introspektive. Deri në 22, Dielli në Luan ju shtyn të bëni një pushim nga gjithçka përreth jush dhe të mendoni më shumë për veten tuaj. Mërkuri, planeti juaj në pushtet mbështet sektorin e ndjenjave, por edhe shkëmbimet dhe dialogun. Marrëdhënia juaj me paratë dhe menaxhimin e shpenzimeve janë gjithashtu në fokus këtë muaj. Ju dëshironi të bëni ndryshime në ekzistencën tuaj. Ndërsa Urani në tranzicion te Demi mund të sjellë një ndryshim të madh në jetën tuaj ideale, duke ju nxitur të ndryshoni disa zakone, ose ndoshta qëllime.

Peshorja

Jupiteri, Saturni dhe Plutoni sjellin tensione në shtëpi, në familje. Jo gjithmonë të qenit në dispozicion dhe akomodimi ju lejon të ndjeheni rehat, veçanërisht në planin afatgjatë. Ky muaj do të jetë gjithashtu shumë domethënës për çështje financiare. Kërkimi juaj për stabilitet mund t’ju shtyjë të kurseni para, t’i kushtoni më shumë vëmendje shpenzimeve. veçanërisht sepse ekzistojnë disa ndryshore që nuk ju lejojnë të mbështeteni në siguritë që kanë të bëjnë me të ardhmen. Venera, planeti juaj, rrit idealizmin tuaj, por ne duhet të përpiqemi të jemi më pragmatikë për çështjet që lidhen me punën. Që prej 23, Dielli në Virgjëresha thekson nevojën tuaj për të hetuar ndjenjat dhe natyrën e disa marrëdhënieve.

Akrepi

Urani në tranzit në shenjën tuaj të kundërt në yjësinë tuaj, vazhdoni t’ju shtyjë drejt një kërkimi për liri më të madhe brenda jetës tuaj të marrëdhënies. Këtë muaj do t’i jepni theks më të madh ndjenjave, jetës në çift, romantizmit tuaj të fshehur nën maskën e pakalueshme të indiferencës. Shumë planetë në tranzit në Bricjap stimulojnë thellësisht mendjen tuaj, vetëvlerësimin tuaj dhe ju japin aftësi të mëdha për reflektim dhe ndjenjën e përgjegjësisë. Nga 23, gjithçka do të jetë më e lehtë dhe më e qetë, dhe gjithashtu mund të mbështeteni në një dritë më të madhe, që do t’i bëjë miqësitë tuaja edhe më të vlerësuara.

 Shigjetari 

Horoskopi për muajin gusht 2020 tregon se ka një energji të madhe të favorizuar edhe nga fluksi i Marsit në Dash, dashuritë tuaja, miqtë tuaj janë tërhequr nga aftësia juaj për t’u angazhuar. Venusi është te Binjakët në pozicion të kundërt me shenjën tuaj, por këtë muaj ka një harmoni të bukur deri në 7 gusht, pra intensitet dhe emocione të bukura. Financat tuaja gjithmonë kërkojnë vëmendje të madhe, merrni kohë për të vlerësuar komoditetin ose përndryshe të zgjedhjeve të caktuara. Jupiteri dhe Saturni në Bricjap ju bëjnë pragmatik dhe të drejtpërdrejtë. Sidomos në administrimin e  shtëpisë ose me familjen. Urani në Dem zhvendos vëmendjen tuaj në çështje pune ose shëndetësore: mos abuzoni me gjërat e mira ose energjinë tuaj!

 Bricjapi

Personaliteti juaj po ndryshon vazhdimisht. Dielli dhe Mërkuri në Luan deri në 22, tregojnë se financat tuaja dhe investimet e tjera po ju pushtojnë mendimet. Për horoskopin e muajit Gusht, Jupiteri dhe Saturni në tranzit në shenjën tuaj tregojnë se ka vendosmëri, thellësi dhe forcë të brendshme. Në vend të kësaj, Urani në Dem ju shtyn të mos vendosni në dashuri. Deri në 7 gusht, Venusi në Binjakët tregon se tashmë ka tolerancë dhe gjithashtu mirëkuptim ndaj të tjerëve. Pastaj nga 8 në 31 gusht, planeti i dashurisë kalon nën shenjën e Gaforres dhe ju shtyn të jeni edhe më shumë të përfshirë në jetën familjare dhe më gjerë. Por disa momente tensioni janë të mundshme.

 Ujori

Dielli dhe Mërkuri në Luan ju bëjnë më të shoqërueshëm, komunikues dhe të shkujdesur, ju shkëlqeni me praninë tuaj kudo që të shkoni. Dhe popullariteti juaj është i sigurt se do të sjellë disa përfitime edhe në punë. Dëshironi të kënaqni sa më shumë njerëz, altruizmi juaj ju shtyn të jeni shumë zemërgjerë, por kini kujdes që të mos e teproni! Gjithashtu kurseni kohë për të pushuar, përndryshe rrezikoni të rifilloni aktivitetet tuaja tashmë të lodhura dhe jashtë fazës. Presin që Saturni, Plutoni dhe Jupiteri të ngadalësojnë përparimin tuaj profesional. Disa tensione mund të shqetësojnë familjen. Urani mund të shqetësojë atmosferën familjare. Presin disa polemikë, por nëse mund të mbani një ekuilibër, Gushti do të jetë një nga muajt më të dashur të vitit !

Peshqit

Këtuaj muaj rrisni planet, qëllimet tuaja dhe nuk lejoni që askush t’ju largojë nga vëmendja. Por përveç ambicjeve tuaja, ju gjeni edhe hapësirë ​​dhe kohë për ndjenja. Asgjë nuk ju frikëson këtë muaj, mund të ndiheni të fortë dhe të sigurt. Dielli në tranzit përmes Luanit deri në 22 nënvizon cilësitë tuaja. Venusi është gjithashtu në favor, dhe aftësia juaj për t’u angazhuar dhe bindur gjithashtu rritet. Të gjithë rrotullohen rreth jush dhe janë të vëmendshëm ndaj mendimeve tuaja. Iftet që kanë kaluar muajt e fundit janë të fortë dhe të qëndrueshëm. Një gusht gati i përsosur po bie në horizont. E tëra çfarë duhet të bësh është të argëtohesh, të jesh vetvetja dhe ta shikosh të ardhmen me optimizëm, shkruan meganews.al.