I biri arriti majat, humb jetën babai i Khabib Nurmagomedov

Babai i Khabib Nurmagomedov, Abdulmanap, ka ndërruar jetë pas një beteje të gjatë me sëmundjen infektive të Covid-19.

Abdulmanap, i cili ishte edhe trajneri i kampionit Khabib Nurmagomedov, vdiq në një spital në Moskë për shkak të komplikimeve të Covid-19, në moshën 57-vjeçare.

Ai pësoi një sulm në zemër pasi u diagnostikua me koronavirus dhe kjo kërkonte një operacion urgjent.

57-vjeçari u vendos dy herë në gjendje kome, ndërsa situata e tij u cilësua si “serioze, por e qëndrueshme”.

Megjithatë, sot raportohet se Abdulmanap ka mbyllur sytë përgjithmonë. Khabib prej kohësh kishte lënë stërvitjet dhe i qëndronte pranë babait të tij, i cili për fatin e keq nuk ia doli të fitonte betejën me sëmundjen.