Makina merr para biçiklistin në Korçë

Një áksídént ka ndodhur ditën e sotme në Korçë.

Mësohet se një automjet i cili po pershkonte “Bulevardin Republika” ka përplásūr një shtetas me biçikletë, emri i të cilit nuk është bërë ende me dije.

Menjëherë pas áksídéntit i plágòsūri është dërguar me ambulancë drejt spitalit rajonal te Korçës.

Sakaq, policia ka shkuar në vendngjarje dhe po punon për rrethanat dhe shkakun e aksídentít.