Agron Llakaj rikthehet tek “Portokalli”? Reagon aktori

Ai ka mohuar një rikthim të tij tek Top Channel.

Prej disa ditësh në portalet online po qarkullojnë zëra se Agron Llakaj do të rikthehet në Portokalli, pas një ftese që i është bërë nga drejtuesit e Top Channel.

Rikthimi i Llakajt pas 8 vitesh në spektkalin ku karriera e tij pati kulmin, zgjoi kërshërinë e publikut, por që duket ky lajm nuk është aspak i vëretë.

Nëpërmjet një prononcimi për “RevistaWho”, aktori dhe producenti ka treguar se “Portokalli” është vendosur përjetësisht në ‘kornizë’, dhe nuk e ka menduar asnjëherë kthimin në atë spektakël, që me dashamirësi Llakaj e quan academia e parë e humorit shqiptar.

‘Në përgjithësi e gjithë kjo zhurmnajë që ka më shumë se 24 orë që rrotullohet nëpër portale se “Agron Llakaj rikthehet në ‘Portokalli’!”…,nuk është aspak e vërtet. “Portokallia” është një faqe e rëndësishme profesionale e imja, por e vendosur në ‘kornizë’ përjetësisht…

Mirënjohjen për “Top Channel” e kam te gdhendur me emrin e Dritan Hoxhës, por nuk i përkas asaj rrace njerëzore që po ika unë, mbrapa u bëftë qameti!

“Portokallisë” i kam uruar gjithmonë suksesin, si akademia e parë e humorit shqiptar dhe s’do e dëshiroja kurrë një mbyllje, largim dhe aq më pak shkatërrim të saj.

“Portokallia” është e “Top Channel” dhe nuk identifikohet me askënd”; është shprehur Agron Llakaj.