Ndahet nga jeta gazetari i njohur shqiptar

Një tjetër lajm i hidhur në këto ditë të vështira.

Ndahet nga jeta në moshën 77-vjeçare gazetari i njohur Aleko Gjergo.

Mësohet se ai vuante prej kohësh nga një sëmundje e rëndë, të cilën nuk e ka mundur dot.

Aleko Gjergo mbahet mend jo vetëm si gazetar i njohur sportiv, por edhe autor i disa librave dhe disa përkthimeve.