Ja si do të jetë moti në fundjavë

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak ka dhënë parashikimin e tij për këtë fundjavë ( 8 dhe 9 shkurt).

Kjo javë kishte ndryshime të mëdha të situatës meteorologjike.

Por në fundjavë do të dominojë koha me diell dhe vranësirat do të jenë të pakta dhe kalimtare.

Era, me drejtim verilindje-juglindje do të fryjë e lehtë e përkohësisht mesatare në bregdet, duke sjellë valëzim të ulët në dete.

Ndërsa në zonat malore si shkak i temperaturave të ulta gjatë orëve të mëngjësit do të ketë ngrica në rrugë.

Temperaturat  që do të na shoqërojnë në fundjavë do të jenë si më poshtë:

Leave a Reply

Your email address will not be published.