Si do të jetë e ardhmja? Parashikimi i gruas që po i habit të gjithë

Ajo i ka habitur të gjithë me parashikimin e saj.

Dhe kjo per faktin se shpesh, thote ate qe ne te vertete do te ndodhe.

“Ne do të bomba-rdohemi në tokën amerikane. Qyteti im, Los Angeles, do të shka-tërrohet… “, ishte një nga parashikimet që kjo grua, e lindur në Guateque (Kolumbi), i konfirmoi programit televiziv Los Informantes .

 Chicago Tribune, portali më i suksesshëm në Amerikën Latine, transmeton fjalimin e Deseret Tavares:

“Ar-mët bërth-amore do të jenë në Shtetet e Bashkuara … ne do të kemi 6 qytete që do të shkatë-rrohen, kimi-kisht” thotë ajo.

Tavares u bë e famshme pasi parashikoi tërm-etet në Kili dhe Haiti në vitin 2010, vde-kjen e disa prej personazheve të famshëm si ajo e këngëtarit meksikan Juan Gabriel dhe gjithashtu parashikoi fatke-qësitë natyrore në Kolumbi dhe në Amerikën Qendrore.

Ajo pa që Donald Trump do të arrinte presidencën e Shteteve të Bashkuara, pavarësisht nga fakti se sondazhet dhe shtypi favorizuan Hillary Clinton, shkruan meganews.al.

Ajo është këshilltarja e të famshmëve si Steven Spielberg, James Cameron, Angelina Jolie dhe Brad Pitt.

Deseret Tavares kërkon për çdo konsultim deri në $ 1,000.

Megjithëse është e drejtë të thuhet se ka pasur disa gracka si tërmeti i Los Anxhelos në vitin 2011 (i cili kurrë nuk ka ndodhur) dhe qëndrueshmëria e Cali America në divizionin e dytë, ashtu si ekipi Cali rimori kategorinë në fund të vitit të kaluar.

Ajo që Deseret Tavares sheh në vitet e ardhshme është shkatërrimi dhe vdekja. Ajo madje parashikon se edhe vetë do të vritet.

Tavasres i tha gazetares Laura Gamba të Los Informantes se Donald Trump nuk do t’i japë fund mandatit të tij presidencial, sepse e pret një fat i tragjik:

Ja çfarë tha ajo në emision: Trump nuk i jep fund presidencës së tij … Unë pashë se në dy vitet e para të presidencës së tij ai do vritet nga një amerikan”.

Ai menjëherë thotë se sulmet terroriste nuk do të ndalen dhe se Ura e Bruklinit në Nju Jork do të shkatërrohet. Përveç kësaj, ajo parashikon që Germán Vargas Lleras do të jetë pasuesi i Juan Manuel Santos në Shtëpinë e Nariños.

Ndërsa parashikimet e saj sportive nuk janë pranuar plotësisht, ajo beson se Kolumbia do të kualifikohet për Kupën Botërore, por nuk do të kalojë raundin e dytë, sipas Los Informantes.

Burimi: Chicago Tribune | Përktheu dhe Përshtati: Meganews.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *