Horoskopi ditor, 5 shtator 2019

Parashikimi i yjeve. Ky është horoskopi për ditën e enjte 5 shtator 2019 që Mega News sjell për ju. Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje.

Dashi

Ju pret një ditë e mirë sa i takon dashurisë. Kjo do të thotë se nëse keni një histori të cilën e keni përzemër, çdo gjë do të ecë më së miri. Do të jeni të karikuar me energji dhe gati për tu hedhur në aksion në çdo drejtim. Përfitoni nga këto ditë, pasi Hëna do të jetë në anën tuaj.

Demi

Kjo e enjte do ju mbushë me frymë pas dy ditëve stresuese që keni kaluar. Duke nisur nga kjo ditë gjërat do të ecin shumë më mirë. Sa i takon ndjenjave është një periudhë e mirë për të guxuar si dhe për të marrë konfirmimet që prisni.

Binjakët

Nga momenti në moment mund të lindin debate apo tensione me dikë, për shkak se mund të ketë një çështje që kërkon sqarim. Fundjava do të jetë dukshëm më e mirë, ku më në fund do të keni mundësi që të relaksoheni. Megjithatë e enjtja mund të sjellë ndonjë keqkuptim, në raportin në çift.

Gaforrja

Do të gjendeni në një situatë në të cilën jo çdo gjë që ju bëni do të pëlqehet. Me gjasë në këtë periudhë ndiheni disi vetëm kundër të gjithëve, ku dikush ironizon çdo gjë që bëni, edhe pse juve ju duket gjëja më e drejtë. Këshillohet që t’iu rezistoni provokimeve dhe të rrini sa më qetë që mundeni. Duket se problemet në punë ose ato personale, ju lënë më pak kohë për dashurinë.

Luani

Kjo e enjte është mjaft pozitive për të lindurit e kësaj shenje, sidomos për gjithë ata që janë në kërkim të mundësive të reja në punë dhe për të dalë jashtë rrezes së veprimit. Mjaft të favorshme janë edhe kontaktet me persona që jetojnë larg jush dhe po ashtu favorizohen spostimet dhe ndryshimet në përgjithësi.

Virgjëresha

Ju pret një ditë nën ritmin e zakonshëm, ku mund të ketë keqkuptime lidhur me punën që keni bërë pa u mbushur me frymë. Mirëpo përmirësimi nuk do të vonojë për shkak se yjet janë në anën tuaj dhe do ju shoqërojnë për një kohë të gjatë. Mundohuni vetëm që të jeni më të kujdesshëm në dashuri.

Peshorja

Nëse keni mundësi që të shkëputeni nga puna juaj dhe të bëni një udhëtim, përfitoni nga këto ditë, pasi do të ndiheni shumë më mirë. Shumë shpejtë pritet që të përjetoni emocione të bukura në dashuri, në sajë të pranisë së Venusit në shenjën tuaj.

Akrepi

E enjtja do të jetë mjaft pozitive për të lindurit e kësaj shenje, sidomos sa i takon dashurisë. Do të keni mundësi që të sheshoni çdo luhatje që keni pasur dhe të rigjeni entuziazmin në jetën në çift. Mundohuni që të organizoni diçka të bukur për të surprizuar partnerin/en.

Shigjetari

Kjo ditë do të jetë e mbushur me ulje-ngritje, ku nga njëra anë Hëna do të jetë në anën tuaj dhe do ju mbrojë, por nga ana tjetër do të ndjeni një lloj nervozizmi, për shkak të disa problemeve në punë. Mundohuni që këtë nervozizëm të mos e reflektoni në raportin në çift, si dhe të tregoheni të kujdesshëm, sidomos nëse ndiheni konfuz.

Bricjapi

Pas një fillim jave disi të ngarkuar, tashmë do të nisë përmirësimi, sidomos sa i takon ndjenjave. Bëni mirë që t përfitoni për të pasur rikuperim në dashuri, apo për të nisur një histori të re. Sa i takon punës, nëse ka probleme, mundohuni që të ruani vetëkonterollin, pasi nuk është momenti që të hidhni në erë gjithçka.

Ujori

Kjo e enjte është mjaft e bukur, ku do të ketë rikuperim të ndjeshëm në raport me ditët e kaluara. Yjet do të jenë në anën tuaj, sa i takon raporteve ndërpersonale, takimeve dhe marrëdhënies në çift.

Peshqit

Ju pret një ditë nën ritmin e duhur, gjatë së cilës do të ndiheni në siklet, për shkak të situatave tensionuese të cilat duhet të kaloni. Mundohuni që të mos bini pre e provokimeve dhe të mos reagoni. Bëni shumë kujdes ndaj gjithçkaje që do të thoni gjatë këtyre ditëve, pasi dikush është gjithmonë i gatshëm për t’iu kritikuar. Duroni edhe pak, pasi gjërat do të ndryshojnë!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *