Dalin pamjet nga vila në Dhërmi Ramës, ja çfarë i ka bërë shtëpisë kryeministri

Kryeministri Rama me bashkëshorten Lindën dhe djalin e tyre, Zahon ndodhen në Dhërmi për të kaluar pushimet.

Familja e kryeministrit po qëndron në vilën qeveritare të Dhërmiut, një vilë që u projektua nga Skënder Luarasi, enkas për Enver Hoxhën, por që është përdorur më shumë nga Spiro Koleka.

Vila është përdorur pak edhe nga Ilir Meta dhe Sali Berisha gjatë kohës që ishin kryeministra.

Rama ka vendosur ta rinovojë totalisht vilën e vjetër dhe më pas pushimet vendosi t’i kalojë aty.

“Lapsi.al” ka publikuar disa foto të vilës së Ramës ku shfaqen dhoma e fjetjes, dhoma e ndjenjes, të gjitha me piktura të shumta, oborri e ballkoni.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *