Fundi i Botës?/ Breshëri sa një portokall pushton Italinë

Moti i keq ka mbuluar Italinë, por jo vetëm.

Vetëm disa ditë më parë vala e të nxehtit afrikan pushtoi thuajse të gjithë botën ndërsa sot shumë prej shteteve europiane dhe jo vetëm, janë përfshirë në një situatë të pazakonte metereologjike.

Reshje të dendura shiu, stuhi ere dhe breshëri kanë mbërthyer shtetin fqinj në Itali. Deri më tani ka shkuar në 18 numri i personave të lënduar ku mes tyre është edhe një grua shtatzanë.

Një erë e çmendur ka goditur qytetin e Peskarës ndërkohë që stuhia ka marrë përpara ç’ka gjetur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *