5 shenjat e horoskopit që bëhen me nerva sa hap e mbyll sytë, qëndrojuni larg para se të shpërthejnë

Autobusët pa kondicioner, trafiku që s’mbaron kurrë, radha e gjatë në qendër tregtare, ajo puçrra e shpifur që ju doli një natë para darkës së rëndësishme me njërin etj etj, janë të shumta arsyet që mund t’ju bëjnë të humbni toruan, por të pakta shenjat e horoskopit që shpërthejnë me të parën.

Ose më saktë 5 janë ata që bëhen me nerva sa hap e mbyll sytë, por edhe ju bie inati brenda 30 sekondash. Mund të jenë dhe nga ata persona, të cilët nuk të lënë gjë pa të thënë në nerva e sipër dhe pasi kuptojnë gabimin të kërkojnë falje.

Demi

Demi nxehet kur gjërat nuk shkojnë sipas planit të tyre ose kur diçka e papritur ndodh. Ata nuk munden thjesht ta kalojnë një gjë dhe të bëjnë përpara sepse u rri mendja gjithë kohën.

Virgjëresha

Virgjëreshën e nxeh edhe zhurma e përtypjes së çimçakëzit, shqiptimi gabim i emrit të tyre, njerëzit që ecin ngadalë në rrugë… Pra virgjëresha nxehet me çdo gjë! Ata nuk durojnë dot njerëzit që janë në një standard më të ulët se ta dhe pakënaqësitë e tyre i shfaqin hapur! Më kot nuk janë shenja më kritike e zodiakut.

Akrepi

Akrepi është shenja që nuk duron dot injorancën. Të qenët i paditur do e nxehë këtë shenjë dhe nëse ju nuk bëni asgjë. Akrepi urren gjithashtu njerëzit që gënjejnë dhe nëse ndihen të gënjyer, kjo gjë jo vetëm që do i mërzisë, por do i bëjë që të “shpërthejnë”.

Bricjapi

Bricjapi mërzitet kur në mes të punës ndërpritet nga njerëzit rreth e rrotull e shakatë e tyre. Ata durojnë deri në një pikë, por kur nxehen nuk përmbahen më. Ata nuk i durojnë dot as shakatë pa kripë, ndaj tregohuni të kujdesshëm me këtë shenjë, sepse i marrin gjërat shumë seriozisht dhe nuk kanë sens humori.

Dashi

Dashin e mërzit vonesa. Nëse jeni të qetë, dhe ju duhet shumë kohë për të përpunuar një informacion, mos qëndroni afër një dashi, pasi ai do të nxehet dhe nuk do e përmbajë inatin. Është një shenjë që nuk ka durim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *