Moti i “çmendur”, çfarë pritet për nesër

Temperatura të larta priten edhe ditën e nesërme në Shqipëri.

Nesër (e mërkurë dt.26), në përgjithësi, priten reshje të dobëta, kryesisht të karakterit lokal (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Ekziston mundësia që në zona shumë të kufizuara, reshjet të jenë në formë shtrëngate me rrufe dhe breshër, më të mundshme në zonat malore dhe ato pranë tyre sot pasdite.

TEMPERATURAT

Nesër (e mërkurë dt.26) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 23 / 36 °C

në vendet e ulëta: 22 / 38 °C

në vendet malore: 15 / 27 °C

ERA

Nesër (e mërkurë dt.26) era pritet të forcohet, për të arritur deri e fortë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *