SerialeShow Biz

E mposhti kanceri, por nuk pranonte të dorëzohej: Ja si shprehej dikur aktorja, shumë e dashur për shqiptarët

Edith Gonzales tashmë nuk jeton më.

Aktorja meksikane shumë e dashur për shqiptarët humbi betejën me kancerin, duke ndërruar jetë ditën e djeshme.

Gjatë një interviste me gazetarin Jimena Gállego për ‘Një ditë të re’, aktorja meksikane Edith Gonzales tregonte se si ajo mori lajmin se ajo kishte kancer dhe se si ajo po tejkalonte sëmundjen.

Prezantuesi përshëndeti Edithin, duke vënë në dukje se disa gjenerata të Meksikës admirojnë atë për atë që ajo ishte si grua dhe për atë që ajo kishte arritur si aktore. Gállego ishte i drejtpërdrejtë dhe pyeti: “Si ishte kur ju thanë se keni pasur kancer?”

“Mjeku ishte një mik i imi,  ndërsa prisja Lorenzon, burrin im, të largohej, mjeku më tha:” Güera, kjo doli pozitivisht. “Pastaj thashë:” Kuptova, kam kancer, çfarë do të bëjmë? “”

Edith gjithashtu tha se babai i saj vdi-q nga kanceri, por gjithnjë mbante një qëndrim pozitiv, dhe ajo donte ta mundte atë. “Nëse baba im mundi, unë mundem,” shtoi ajo.

“Kjo është si futbolli amerikan, të gjithë do ta sulmojmë atë, jemi të gjithë kundër tij”, ishte ajo që tha pas asimilimit të lajmit; megjithatë, doktori mendoi se ajo nuk po e kuptonte seriozitetin e situatës, për të cilën ajo u përgjigj se ajo e kishte babanë e saj si një shembull.

Gonzáles gjithashtu komentoi se kishte momente ku ajo ndjehet e shëmtuar. “Gratë gjithmonë duhet të jenë të përsosur dhe vjen një kohë kur thoni” pse unë nuk jam Brooke Shields? “Por unë kam gabuar, sepse ne të gjithë jemi të bukur, të gjithë jemi princesha, e mësova shumë vonë”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.