Gjendet i pajetë i riu

Gjendet trupi i një të riu.

Gjendet i pajetë trupi i 17-vjeçarit Matias Rizallari.

I riu rezultonte i zhdukur prej 4 ditësh.

Trupi i tij është gjetur në mëngjes pranë Urës së Dragotit në Këlcyrë.

Dyshohet se mesditën e së dielës 17-vjeçari është mb-ytur në lumin Vjosë, në grykën e Këlcyrës.

Paraparkisht dyshohet se i riu ka tentuar të lahet në lumë dhe më pas është mby-tur.

Prej 4 ditësh policia kishte përqëndruar kërkimet në lumin Vjosa.

Ndërkaq, familjarët e tij dyshojnë se 17-vjeçari mund të jetë vr-arë nga shoku i tij.

Madje i ati, Arjan Rizallari ka denoncuar në polici duke akuzura 25-vjeçarin Egliter Dosti.

Policia ka shoqëruar të riun dhe po e merr në pyetje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *