Shpërthen stadiumi, shënon Kosova dhe përmbys gjithçka

Kosova ka arritur të fitojë sfidën ndaj Bullgarisë me rezultatin 3-2.

Fillimisht shënoi Rashica në minutën e 14, teksa dy gola të bullgarëve e rikthyen në disavantazh.

Por dardanët nuk e lanë me kaq.

Ishte fillimisht Muriqi, i cili barazoi rezultatin 2-2 në minutën e 64, teksa në fund të lojës Rashani i dha fitoren përfaqësueses më të re në Evropë.

 

Me këtë fitore dardanët marrin vendin e tretë në Grupin A të kualifikuesve të Evropianit, grup i cili kryesohet nga Anglia, e ndjekur nga Republika Çeke.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *