“Të shoh teksa plakesh e vuaj shumë”, Granit Xhaka e uron kështu babain për ditëlindje

Ai është një nga futbollistët më të mirë shqiptar.

Xhaka aktivizohet me Arsenal në Premier League.

Futbollisti i njohur shqiptar Granit Xhaka ditën e djeshme ka dhënë lajmin se do të bëhet baba për herë të parë.

Mirëpo sot ai ka publikuar një tjetër postim në ‘Instagram’, përmes së cilit tregon se dita e sotme është një ditë shumë e veçantë për të.

Babai i Granitit feston ditëlindjen dhe futbollisti i ka dedikuar disa fjalë vërtetë të ndjera.

‘I dashur babë… nëse në jetën time ka një mashkull për të cilin do jepja jetën time JE TI. Të dua aq shumë, aq marrëzisht saqë pa ty në jetën time s’do dija ç’të bëja, s’do dija të ecja, s’do dija të jetoja. Për mua je njeriu më perfekt që ekziston, jo sepse je babi im, por sepse je me të vërtetë një njeri që në këtë botë apo në tjetër nuk ekziston një kopje tjetër e jotja. Ndihem mirë kur të shoh, ndihem mirë kur më flet, ndihem mirë kur më shikon, ndihem mirë kur më përqafon, ndihem mirë në çdo hap që bëj. Të shoh dhe e kuptoj që po plakesh, s’ja ke idenë se sa e vuaj këtë gjë, do bëja gjithçka që të të shikoja gjithmonë njësoj, me atë buzëqeshjen tënde që o Zot, më bën njeriun më të lumtur në botë, që më jep kurajo atëherë kur mendoj se jam keq, që më jep forcë të përballoj çdo gjë në këtë jetë që vetëm të përplas. Të dua shumë, ndonëse ta them përditë nuk lodhem asnjëherë të të them me të vërtetë se pa ty, unë do vdes. Urime babi im! Gëzuar ditëlindjen!’, shkruan Xhaka.

 

 

View this post on Instagram

 

I dashur bab nese ne jeten time ka nje mashkull per te cilen do jepja jeten time JE TI. Te dua aq shume, aq marrezisht saqe pa ty ne jeten time sdo dija cte beja, sdo dija te ecja, sdo dija te jetoja. Per mua je njeriu me perfekt qe ekziston, jo sepse je Babi im, por sepse je me te vertete nje njeri qe ne kete bote apo ne tjeter nuk ekziston nje kopje tjeter e jotja. Ndihem mire kur te shoh, ndihem mire kur me flet, ndihem mire kur me shikon, ndihme mire kur me perqafon, ndihem mire ne cdo hap qe bej. Te shoh dhe e kuptoj qe po plakesh, sja ke idene se sa e vuaj kete gje, do beja gjithcka qe te te shikoja gjithmone njesoj, me ate buzeqeshjen tende qe o zottt, me ben njeriun me te lumtur ne bote, qe me jep kur ajo atehere kur mendoj se jam keq, qe me jep force te perballoj cdo gje ne kete jete qe vetem te perplas. Te dua shume, ndonese ta them perdite nuk lodhem asnjehere te te them me te vertete se pa ty une do vdes.. urime babi im❤ HAPPY BIRTHDAY 🎈🎉

A post shared by Granit Xhaka (@granitxhaka) on

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *