Tronditet bota e futbollit, Iker Casillas pëson atak kardiak

Një lajm shokues është përcjelle pasditen e kësaj të mërkurë nga mediat spanjolle dhe portugeze. Portieri i Portos Iker Casillas ka pësuar një infarkt miokardi.

Pas sulmit në zemër ai është dërguar me urgjence ne spital ne Porto.

Ende nuk ka të dhëna për gjendjen e 37 vjecarit, legjende e portes se Real Madrid dhe Spanjës.

Në përditësim…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *