Tensionohet situata tek Bregu i Lumit, policët kapin për fyti Klevis Balliun

E tensionuar është situata te Bregu i Lumit ku efektivët janë përp-lasur me banorët si dhe ish-deputetët e opozitës.

Efektivët e policisë të cilët ndodhet atje nuk lejuan banorët dhe ish deputetët të kalojnë perimetrin në zonën ku po prishen shtëpitë për zgjerimin e Bulevardit të Ri.

Projekti parashikon shembjen e 38 shtëpive te Bregu i Lumit por ashtu sikurse edhe te Petro Nini dhe te Astiri, efektivët kanë hasur në rezistencën e banorëve që jetojnë në këto shtëpi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *