Super aksion policor në Korçë, e pëson keq 45-vjeçari

Një 45 vjeçar nga Golemi i Kavajës është arre-stuar nga policia e Pogradecit duke transportuar 9 kg kan-abis.

Policia lokale bën me dije se ka arres-tuar shtetasin me iniciale B.B, 45 vjeç,

“Arrestimi i tij u bë pasi nga informacione të siguruara në rrugë policore, si edhe gjatë kontrollit të ushtruar nga shërbimet e Policisë në mjetin e tij në aksin rrugor Pogradec-Korçë, iu gjet dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale 9 kg lëndë e dyshuar narkotike Cannabis Sativa”, sqaron.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Pogradec për veprime të mëtejshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *