Tronditet bota e sportit, trajneri i njohur rrezikon jetën

Trajneri i Përfaqësueses së Argjentinës, Lionel Scaloni është transportuar me urgjencë për në spital pasi është akside-ntuar nga një makinë.

Sipas mediave në Argjentinë, gjatë aksid-entit trajneri ishte duke lëvizur me biçikletë ndërsa gjendja e tij është kritike për jetën.

Ngjarja ndodhi në orën 10 të mëngjesit të së martës, ndërsa 40-vjeçari momentalisht ndodhet në spitalin e Balearic.

Policia ka mbërritur menjëherë në vendngjarje dhe ka identifikuar shoferin që shkaktoi aksidentin.

Scaloni e drejton Argjentinën që nga nëntori i vitit 2018, pasi Jorge Sampaoli u shkarkua për shkak të dështimit në Kampionatin Botëror.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *