Pak nga fillimi i protestës, Basha mbërrin në selinë blu, por ja kush e shoqëron

Teksa ka mbetur më pak se një prë nga fillimi u protestës së opozitës, kreu i PD, Lulzim Basha ka mbërritur në selinë blu.

Basha shoqërohet nga bashkëshortja e tij, Aurela. Ndërkaq, pritet që pas pak minutash Basha do t’ju bashkohet protestuesve dhe do të marshojnë drejt Kryeministrisë.

Ende nuk ka një skenar se si do të zhvillohet protesta e opozitës, nëse do të ketë apo jo fjalime politikanësh.

Ndërkaq, ajo që është bërë e ditur tashmë është fakti se opozita ka kërkuar 48 orë leje për protestën, ndërsa kjo e fundit i ka dhënë deri në sot në orën 00:00.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *