Mos i’u besoni kurrë, këto janë 5 shenjat tradhtare të horoskopit

Në Zodiak ka disa shenja që paraqesin një predispozitë më të madhe për tradhtinë se të tjerët. Nëse partneri juaj është në mesin e këtyre vëmendje. Po: edhe horoskopi ndikon në tradhtinë e disa njerëzve. Në mënyrë të veçantë, ka pesë shenja të Zodiakut që më lehtë përfundojnë duke tradhtuar.

Gaforrja

Edhe nëse ata që lindin nën këtë shenjë duan komoditetin e shtëpisë së tyre, ata nuk mund ta vlerësojnë lumturinë e anëtarëve të familjes. Çdo gjë duhet të jetë e përsosur në shtëpinë e tyre. Por Gaforrja e kupton shumë vonë se gëzimi nuk është në pastërtinë. Do të shmangë tradhëtinë vetëm nëse kupton gabimet e tij.

Binjakët

Njeriu Binjak është karakteri tipik i filmave: një burrë i dashur dhe një familje shembullore në shtëpi; një dashnor i pasionuar në jetën e dytë të fshehtë. Binjakët janë të prirur për këtë jetë të dyfishtë. Ata arrijnë të jetojnë në dy familje për vite të gjata, derisa një nga gratë – gruaja ose dashnorja – zbulon të vërtetën. Për më tepër, kjo shenjë preferon intrigat e jetës së shkurtër.

Luani

Pavarësisht situatës, Luani do të ndihet gjithmonë në krye. Konsiderohet si më e bukura, inteligjente dhe i dëshiruar. Kur ai ndjen se po humbet kontrollin e marrëdhënies, kjo shenjë fillon të meditojë për tradhtinë e partnerit. Ndonjëherë është vetëm vetë-dashuria që e pengon atë të bëjë një veprim të tillë.

Shigjetari

Duke qenë karizmatik, Shigjetari nuk mund të jetojë pa tërhequr vëmendjen. Ai duhet të jetë i dashur dhe i admiruar. Kjo shenjë nuk tradhton nga pakënaqësia me partnerin, por më tepër sepse beson se “bari i fqinjëve është gjithmonë më i gjelbër”.

Demi

Demi nuk është kurrë i kënaqur me vetëm një të dashur. Dëshiron të përjetojë çdo emocion. Për më tepër, ai nuk mund të qëndrojë në marrëdhënie pa pasion. Shkurtimisht, kjo shenjë përpiqet të mbajë qetësi dhe paqe, kur ekuilibri mbretëron në familje. Herët ose vonë, Demi do të lejohet të tundohet nga një çështje jashtëmartesore, duke prishur marrëdhënien e tij në çift.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *